Leczenie kanałowe.

Dentysta Żywiec - Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe to często nasza zmora jeśli chodzi o zabiegi u stomatologa. Tzw. "kanałówka" to często spędzający sen z powiek zabieg. My dentyści jednak bardzo cieszymy się, że takie leczenie istnieje. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego że leczenie kanałowe daje szansę na utrzymanie zęba mocno uszkodzonego.

Z reguły taki ząb bez takiego leczenia skazany byłby na usunięcie.

W tej chwili leczenie kanałowe nijak ma się do tego, co pamiętamy sprzed lat. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu i w zdecydowanie krótszym niż kiedyś czasie.

Leczenie kanałowe zęba

Leczenie kanałowe zęba polega na usunięciu z komory i kanałów zęba martwej i zainfekowanej tkanki zęba. W taki sposób ratujemy nieodwracalnie uszkodzone i chore tkanki zęba. W leczeniu kanałowym zajmujemy się więc "wnętrzem" zęba. Miazga wypełniająca nasze zęby jest bardzo unerwiona, dlatego też zepsuty ząb tak bardzo boli.

W leczeniu kanałowym otwieramy więc ząb, by usunąć zainfekowane tkanki wywołujące stan zapalny.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe to inaczej mówiąc leczenie endodontyczne. Jest ono dość skomplikowane ze względu na małe rozmiary oraz zawiłą anatomię kanałów korzeniowych. Dlatego właśnie naszym Pacjentom proponujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pracujemy przy użyciu specjalistycznego mikroskopu zabiegowego. Praca pod mikroskopem daje precyzję oraz zwiększa szanse na powodzenie leczenia.

Nowoczesne metody leczenia kanałowego

Nowoczesne metody leczenia kanałowego działają na korzyść obu stron. Dla pacjenta zabieg jest bezbolesny i zdecydowanie bardziej komfortowy. Dla stomatologa dają one większą szansę powodzenie zabiegu i zwiększają jego precyzję.

Dla większego komfortu proponujemy zabiegi wykonywane w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu, tzw. gazie rozweselającym.

W celu monitorowania przebiegu leczenia wykorzystujemy radiowizjografię.

Dentysta Żywiec i skuteczne leczenie kanałowe? „Stomatologia Pod Górą” zaprasza.

Stomatologia zachowawcza (17).JPG
Stomatologia zachowawcza (6).JPG

Jakie są etapy leczenia kanałowego?

1. Diagnostyka

Przed decyzją o wykonaniu leczenia kanałowego wykonujemy zdjęcie RTG, które pozwala poznać anatomię kanałów.

2. Znieczulenie komputerowe

Przed każdym zabiegiem wykonujemy znieczulenie komputerowe, o silnym działaniu miejscowym, dające komfort podczas leczenia.

3. Przygotowanie do leczenia

Izolujemy pole zabiegowe tak, aby zapewnić odrębność leczonego zęba od pozostałych. Dokonujemy tego za pomocą specjalnej gumy tzw. koferdamu oraz klamer do koferdamu. Koferdam zabezpiecza także przed dostaniem się substancji używanych podczas leczenia do jamy ustnej pacjenta

4. Leczenie pod mikroskopem

Przeprowadzamy leczenie kanałowe w powiększeniu przy użyciu mikroskopu zabiegowego GLOOBAL. Praca z mikroskopem stomatologicznym daje możliwość lokalizacji wszystkich kanałów.

5. Pomiar długości kanałów

Do tego zabiegu używamy elektronicznego endometru VDW GOLD, co daje możliwość dokładnego oczyszczenia i opracowania kanałów na odpowiednią długość.

6. Wypełnienie kanałów korzeniowych

Polega ona na umieszczeniu dedykowanych ćwieków gutaperkowych oraz ich kondensacji za pomocą systemu B&L oraz dopełnieniu kanału płynną gutaperką, co gwarantuje szczelne wypełnienie kanału.

7. Kontrola leczenia

Po zakończeniu leczenia wykonujemy cyfrowe zdjęcie RTG.

Stomatologia zachowawcza (10).JPG